24/06/13 - 18:03h

Vimbldon: Viktor bolji od Janka

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Velike Britanije. Viktor je savladao Janka Tipsarevića rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 7:6(5). Viktor Troicki će se u narednom kolu sastati sa ruskim teniserom Kuznjecovim.

V. Troicki667
J. Tipsarević346
Viktor Troicki

Meč je počeo sigurno sa obe strane, pa je rezultat bio izjednačen sve do petog gema. Tada je Troicki napravio brejk i poveo sa 4:2, a zatim i sa velikih 5:2. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Viktor Troicki je prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu opet su srpski teniseri bili koliko-toliko sigurni na početku meča, pa je rezultat bio izjednačen sve do rezultata 3:3. Međutim, u sedmom gemu Viktor Troicki opet oduzima servis Janku Tipsareviću, a potom je i materijalizovao svoju prednost za velikih 5:3. Janko je u nastavku seta pokušao da se vrati u meč, ali je Troicki sjajnim servisom, koji ga je služio tokom čitavog meča, rešio drugi set u svoju korist rezultataom 6:4.

U trećem setu Janko je krenuo na sve ili ništa, Viktor je nastavio sa svojom dobrom igrom i viđen je sjajan tenis. Obojica tenisera su čuvala svoje servise, niko nije imao brejk šansu, te je meč otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašao, kao i u većem delu meča, Viktor Troicki. On je prvi napravio mini brejk, ali je Janko o uzvratio i izjednačio na 3:3. U nastavku je Troicki poveo i sa 6:4, ali je iskoristio drugu meč loptu i to na servis Janka Tipsarevića za konačnih 7:5 u taj-brejku, a 7:6 u trećem setu.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon