02/07/24 - 20:59h

VIMBLDON: Švjontek sigurno do drugog kola

Prva teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u drugo kolo Vimbldona.

Source: Getty Images AsiaPac

Poljakinja je bila sigurna u duelu sa Sofijom Kenin koju je savladala posle sat vremena i 19 minuta igre rezultatom 6:3, 6:4.

U prvom setu napravila je dva brejka, a Amerikanka je uspela da vrati jedan servis.

Drugi set Iga je dobila uz brejk prednosti.

Naredna rivalka biće joj Hrvatica Petra Martić koja je u tri seta bila bolja od domaće teniserke Frančeske Džouns i to posle preokreta – 3:6, 6:1, 6:2.

Ubedljivu pobedu zabaležila je i 10. na planeti Ons Žabur.

Ona je nakon svega 55 minuta provedenih na terenu eliminisala Mojuko Učijamu rezultatom 6:3, 6:1.

Prvi set dobila je uz brejk prednosti, dok je u drugom setu tri puta oduzela servis Japanki.

Tunižanka će u narednom rundi igrati sa Robin Montgomeri.

Na startu turnira slavila je i Jelena Ostapenko koja je savladala Ajlu Tomljanović rezultatom 6:1, 6:2, kao i nekadašnja broj 1 Karolina Voznjacki koja je nadigrala Ališu Parks rezultatom 6:2, 6:0.