04/07/24 - 20:24h

VIMBLDON: Švjontek i Ribakina u trećem kolu, ispala peta na svetu

Prva teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u treće kolo Vimbldona.

Source: Getty Images AsiaPac

Poljakinja je posle sat vremena i 20 minuta igre bila bolja od Petre Martić iz Hrvatske rezultatom 6:4, 6:3.

Oba seta dobila je uz brejk prednosti, dok Martić nije imala nijednu priliku da uzvrati.

Petra se tokom prvog seta povredila zbog čega je morala da zatraži medicinski tajm-aut.

Pobedu je u tri seta zabeležila četvrta teniserka sveta Elena Ribakina koja je savladala Lauru Zigmund rezultatom 6:3, 3:6, 6.3.

Ribakina u trećem kolu čeka pobednicu duela Fernandes – Voznjacki.

Takmičenje je završila peta igračica WTA listi Džesika Pegula.

Nju je eliminisala 42. na planeti, Sinju Vang rezultatom 6:4, 6:7 (7), 6:1.

Nakon izgubljenog prvog seta, Amerikanka je u taj-brejku spasila meč loptu rivalke, a trećom set loptom produžila je meč na treći set, međutim u poslednjoj deonici susreta nije uspela da izbori preokret.

Vang će se u narednoj rudni sastati sa Harijet Dart.

Kalinskaja – Buzkova 2:0
Osorio – Hadad Maja 0:3 u gemovima (Osorio predala)
Avanesjan – Samsonova 0:2

Teme:   Džesika Pegula, Elena Ribakina, Iga Švjontek, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon