24/06/13 - 19:25h

Vimbldon: Stiv Darsis eliminisao Rafaela Nadala!

Belgijanac Stiv Darsis eliminisao je Rafaela Nadala na Otvorenom prvenstvu Velike Britanije. Belgijanac je borbenom igrom savladao Španca rezultatom 3:0, po setovima 7:6, 7:6, 6:4. Stiv Darsis će se u naredom kolu sastati sa Poljakom Lukašem Kubotom.

S. Darsis776
R. Nadal664

Darcis

Belgijanac je izuzetno agresivno igrao od samog početka meča, što mu se na samom kraju isplatilo. U prvom setu brejkova nije bilo sve do rezultata 5:5. Tada je Darsis oduzeo servis Nadalu, ali je Španac potom vratio brejk i došao do “trinaestog gema”. U taj-brejku bolje se snašao Belgijanac, nasatvio sa agresivnom igrom i dobio ovaj deo igre sa 7:4, za konačnih 7:6.

U drugom setu opet se igralo “tvrdo”, a brejkova opet nije bilo do rezultata 5:5. Međutim, tada Nadal prvi pravi brejk za 6:5, a zatim Darsis vraća izgubljeno i dolazi do izjednačenja 6:6. U “trinaestom gemu” Belgijanac je opet bio sjajan. Imao je prvo tri set lopte koje nije iskoristio, pa je potom Nadal imao jednu, ali ni on nije bio uspešan. U nastavku taj-brejka Darsis nije iskoristio još ejdnu set loptu, da bi na kraju ipak osvojio drugi set rezultatom 10:8, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Na samom početku trećeg seta Stiv Darsis je oduzeo servis Rafaelu Nadalu i vrlo uspešno sačuvao stečenu prednsot do kraja meča. Nadal je pokušavao da se vrati u meč, ali bezuspešno, te je Belgijanac ovaj deo igre rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

Stiv Darsis će se u drugom kolu sastati sa Poljakom Lukašem Kubotom.

Teme:   Grend Slem, Prvo kolo, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon