15/07/18 - 14:28h

VIMBLDON: Sok i Brajan, Krejcikova i Sinjakova šampioni dublova

Amerikanci Džek Sok i Majk Brajan osvojili su titulu na Vimbldonu u konkurenciji muških parova, dok najbolji ženski dubl čine Čehinje Barbora Krejcikova i Katerina Sinjakova.

Džek i Majk su u

završnom meču trijumfovali nad Rejvenom Klasenom iz Južne Afrike i Novozelanđannom Majklom Vinusom nakon tri sata i 39 minuta provedenih na terenu.

Prvi set uzeo je američki dubl sa 6:3 u gemovima, da bi u nastavku igre bolji bili Rejven i Majkl nakon taj-brejka rezultatom od 9:7.

Treća deonica susreta ponovo sa 6:3 u gemovima je pripala Džeku i Majku, a u narednom setu su Klasen i Vinus sa 7:5 ponovo izjednačili rezultat u setovima.

Odlučujući set bio je neizvestan do samog kraja, kada su Sok i Brajan napravili brejka, a zatim useli i poslednji gem za konačnih 7:5 u ovom delu igre i 3:2 u setovima.

U ženskoj konkurenciji češke teniserke su slavile u meču protiv Amerikanke Nikol Meličar i njihove sunarodnice Kvete Peške u meču koji je trajao sat i po vremena.

Prvi set pripao je Krejcikovoj i Sinjakovoj sa 6:4 u gemovima. U nastavku je američko-češki par sa 6:4 izjednačio rezultat u setovima, pa je pobednika odlučio treći set.

Tu su Čehinje napravile su tri brejka i nisu dozvolile protivnicama da osvoje nijedan gem, pa su ovaj deo duela uzele sa 6:0 i tako ubedljivo trijumfovale u ovom meču.

Teme:   Džek Sok, Grend Slem, Katerina Sinijakova, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon