02/07/14 - 18:15h

Vimbldon: Novak “ukrotio” Marina, za finale sa Grigorom!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona! Srbin je u četvrtfinalnom duelu savladao Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:2, po setovima 6:1, 3:6, 6:7 (4:7), 6:2, 6:2, nakon tri sata i 24 minuta igre. Nole će se u borbi za finale sastati sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim koji je danas napravio veliko iznenađenje i eliminisao prošlogodišnjeg šampiona Endija Mareja rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 7:6 (7:4), 6:2.

N. Đoković63666
M. Čilić16722

Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sjajno za Novaka, koji je u drugom gemu napravio brejk, a potom i materijalizovao stečeno za velikih 3:0 na samom startu duela. U nastavku seta Hrvat je uspeo da osvoji svega jedan gem, a Nole je novim brejkom, za 5:1 potvrdio sjajnu igru, a potom i rešio prvi deo igre u svoju korist rezultatom 6:1.

Posle ovakvog prvog seta Novak je malo “pao” u igri, a Marin Čilić je zaigrao sjajno, odlično servirao, te u drugom setu nije dozvolio Novaku Đokoviću da napravi brejk. Hrvat je u četvrtom gemu uspeo da oduzme servis Srbinu, stigne do 3:1, a kansije i velikih 4:1. U daljem toku meča brejkova nije bilo, a Marin je drugi set osvojio rezultatom 6:3.

Treći set takođe je obilovao dobrim servisima, mada je Novak imao prilike da napravi brejk, ali ih nije dovoljno dobro koristio. I kada Srbin nije iskoristio svoju šansku, pri rezultatu 5:5 Marin Čilić je iskoristio svoju, stigao do 6:5 i servisa za set. Novak je u narednom gemu odigrao dobro, Hrvat mu je pomogao nekim greškama, pa je treći deo igre morao biti rešen nakon taj-brejka. U “trinaestom gemu” Čilić je konstantno bio u prednosti, Novak nije uspevao da ga stige, te je takvom igrom teniser iz Hrvatske rešio taj-brejk u svoju korist rezultatom 7:4, za konačnih 7:6 i potpuni preokret – 2:1.

Ovo kao da je bilo dovoljno Marinu Čiliću, a sa druge strane kao da je samo razljutilo Novaka Đokovića. Srbin je na startu četvrtog seta napravio dva brejka, prvi za 1:0, drugi za 3:0 i tako, čini se, prelomio ne samo četvrti set nego i meč. marin nije uspeo da se “vrati” u meč, a Novak Đoković je održao stečenu prednost i poravnao rezultat, osvojivši četvrti deo igre sa 6:2.

Peti set takođe je počeo kao i četvrti – brejkom Novaka Đokovića. Posle starnih 1:0 Nole je održavao stečenu prednost sve do sedmog gema, kada je novim brejkom “prelomio” set i potom ga sjajnim servisima i završio, osvojivši ga rezultatom 6:2.

Novak Đoković će se u borbi za finale sastati sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim, koji je danas napravio veliko iznenađenje i eliminisao prošlogodišnjeg šampiona Endija Mareja rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 7:6 (7:4), 6:2.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Četvrtfinale