05/07/13 - 19:28h

Vimbldon: Sjajni Novak u finalu!!!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona. Srbin je u sjajnom polufinalu savladao izuzetno borbenog Argentinca Huan Martin del Potra rezultatom 3:2, po setovima 7:5, 4:6, 7:6, 6:7, 6:3. Novak će se u nedeljnom finalu sastati sa pobednikom duela Marej – Janovic.

N. Đoković74766
H. M. Del Potro56673

Početak meča bio je siguran sa obe strane. Ni Novak, ni Huan nisu dozvoljavali protivniku mnogo prilika za brejk, a bolje šanse imao je naš teniser, mada ih nije koristio. Pri kraju seta, kada su svi na Centralnom terenu očekivali taj-brejk Novak Đoković je uspeo da oduzme servis Del Potru i time povede sa 1:0 u setovima, osvjoviši prvi deo igre rezultatom 7:5.

U drugom setu takođe se nastavilo sa izuzetnom igrom. Brejkova nije bilo sve do sedmog gema, mada je opet Nole imao više prilika za to. Međutim, pri rezultatu 3:3 Huan Martin del Potro oduzeo je servis srpskom teniseru, a potom i materijalizovao stečenu prednost – 5:3. U nastavku seta Argentinac je osvojio još jedan gem i osvojio drugi set rezultatom 6:3.

U trećem setu brejkova nije ni bilo. Prilika za to je bilo na obe strane, ali je set ipak odlučen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” Novak Đoković se mnogo bolje snašao i ostavio Argentinca na svega dva osvojena poena za konačnih 7:2 u taj-brejku, a 7:6 u trećem setu i prednost od 2:1 u meču.

U četvrtom delu igre opet je prvi oduzet servis viđen u sedmom gemu. Prvo je Novak Đoković napravio brejk za 4:3, ali je Huan Martin del Potro već u narednom gemu uzvratio izgubljeno i došao do izjednačenja – 4:4. U nastavku seta igralo se gem za gem, pa je meč opet otišao u “trinaesti gem. U taj-brejku viđen je sjajan tenis, a Novak je imao i dve meč lopte. Međutim, Argentinca se sjajno odbranio, napravio preokret i rešio ovaj deo igre u svoju korist rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u četvrtom setu.

U petom periodu meča opet su teniseri sigurno servirali, bilo je brejk prilika, ali su teniseri nekako uspelavil da sačuvaju svoj servis. Međutim, takva igra trajala je do osmog gema, kada je Novak Đoković uspeo da oduzme servis izuzetno borbenom argentinskom teniseru i povede sa velikih 5:3. U sledećem gemu, Nole je servirao za meč, ali je popularni Delpo imao brejk loptu, koju nije iskoristio, a Srbin još jednu meč loptu nije propustio i rešio je set, a samim tim i meč, u svoju korst rezultatom 6:3, za konačnih 3:2 u setovioma.

Protivnik Novaka Đokovića u nedeljnom finalu biće pobednik duela Endi Marej – Jirži Janovic.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon