VIMBLDON: Novak preokrenuo i plasirao se u osminu finala!

Još jedna prepreka pređena!

N. Đoković4667
A. Popirin6346

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona pošto je sa 3:1 u setovima savladao Australijanca Alekseja Popirina posle tri sata i 8 minuta igre – 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3).

Tokom prvog seta Novak nije delovao motivisano. Do sedmog gema obojica su sigurno servisali, a tada je Popirin došao do prve i jedine brejk lopte u ovom delu meča kojim je set prelomio u svoju korist.

U drugom setu krov Centralnog terena se zatvorio, što je očigledno prijalo Đokoviću. Spasio je dve brejk lopte rivala, a u četvrtom gemu napravio je brejk koji mu je doneo izjednačenje u setovima.

Još sigurniji bio je u trećem gemu. Već na startu došao je do brejka. Ovoga puta nije dao Alekseju nijednu priliku da uzvrati, pa je bez problema set priveo kraju.

Četvrti set bio je bez brejk prilika sve do 11. gema kada je Novak imao tri brejk lopte. Kako ih nije iskoristio, set je otišao u produžetak u kojem je srpski as drugom meč loptom izborio pobedu.