30/06/14 - 22:17h

Vimbldon: Novak “nokautirao” Congu za četvrtfinale!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrfinale Vimbldona! Novak je u osmini finala savladao Francuza Žo-Vilfird Congu rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 7:6 (7:5) nakon jednog sata i 56 minuta igre. Novak je bio sjajan u većem delu meča, nije dozvolio Francuzu da uvede meč u četvrti set, a konačan “nokaut” zadao je protivniku u poslednjem poenu kada je “zakucao” ritern i stigao do konačne pobede. Nole će se u borbi za polufinale sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem.

N. Đoković667
Ž. V. Conga346
Novak Djokovic, Srbija-Kanada, 13 sept

Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sjajnim servisima sa obe strane i sve do šestog gema nije bilo brejkova, a ni prilika za isti. Pri rezultatu 3:2 za Novaka Conga je servirao, ali je Srbin stigao do 0:40 i tri prilike za brejk. Nole je uspeo da iskoristi treću i stigne do velikih 4:2, koje je potom i potvrdio – 5:2. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Novak Đoković je prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu viđena je identična situacija. Brejkova nije bilo, ovoga puta do sedmog gema, a onda je Novak Đoković iskoristio prvu brejk šansu, stigao do 4:3, a zatim je i potvrdio za velikih 5:3. U daljem toku seta Žo-Vilfred Conga nije uspeo da uzvrati brejkom, pa je Srbin osvojio drugi deo igre rezultatom 6:4.

U trećem setu je Žo-Vilfred Conga krenuo na sve ili ništa, “čuvao” je svoj servis, pokušavao je par puta da napravi brejk, ali to na kraju nije uspelo ni jednom od tenisera, te je treći deo igre morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” viđena je velika borba, brejkova nije bilo sve do dvanaestog poena. Novak je prvo došao do meč lopte pri rezultatu 6:5, a onda je na servis Conge sjajnim riternom “nokautirao” protivnika, sudija je rekao da je aut, ali je “sokolovo oko” pokazalo dobru loptu, te je Srbin rešio taj-brejk u svoju krost rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u trećem setu.

Novak Đoković će se u četvrfinalu sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem koji je danas savladao takođe Francuza, Žeremija Šardija, rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (10:8), 6:4, 6:4.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Osminafinala, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon