27/06/14 - 16:36h

Vimbldon: Novak lako sa Simonom

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Velike Britanije! Novak je u duelu treće runde savladao Francuza Žila Simona rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 6:4 nakon dva sata i 14 minuta igre. Najbolji naš teniser će se u narednom kolu sastati sa Francuzem Congom.

N. Đoković666
Ž. Simon424

djokovic-stepanek-026

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane i takav tempo se nastavio sve do šestog gema kada je Novak Đoković oduzeo servis Francuzu, ali je Žil Simon već u narednom gemu uzvratio, a potom i došao do izjednačenja – 4:4. Međutim, kada su mnogi očekivali taj-brejk Nole osvojio dva gema za redom, napravio brejk u desetom gemu i prelomio prvi set osvojivši ga rezultatom 6:4.

U drugom setu Srbin je bolje krenuo, u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu za 3:1, ali je Simon uzvratio u narednom, da bi Novak novim vratio stečeno i poveo sa 4:2. U nastavku seta Francuz je uspeo da osvoji još jedan gem, a Novak Đoković je još jednim brejkom rešio drugi deo igre u svoju korist rezultatom 6:2.

Treći set počeo je brejkom Žila Simona, ali je Nole u četvrtom gemu uspeo da vrati izgubljeno i dođe do izjednačenja – 2:2. u nastavku seta Srbin je dobro servirao, a uz to u desetom gemu je i napravio odlučujući brejk za konačnu pobedu od 3:0 i osvajanje trećeg seta rezultatom 6:4.

Novak Đoković će se u narednom kolu sastati as Žo-Vilfred Congom iz Francuske, koji je danas savladao Vanga sa Kineskog Tajpeha rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 7:5.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti, Vimbldon