29/06/13 - 21:14h

Vimbldon: Novak ekspres

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Vimbldona! Nole je posle sat i po vremena savladao Francuza Žeremija Šardija rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:2. Srbin će se u naredom kolu sastati sa Nemcem Tomijem Hasom, koji je danas bio bolji od Felisijana Lopeza iz Španije rezultatom 3:1.

N. Đoković666
Ž. Šardi322

Meč je počeo sigurno sa obe strane, te na samom početku brejkova nije bilo. Izjednačena igra bila je sve do rezultata 4:3 za našeg tenisera, kada je Novak napravio brejk, poveo sa 5:3 i bio na pragu osvajanja prvog dela igre. U sledećem gemu Đoković je materijalizovao stečenu prednost i osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Novak je sa sjajnim ritmom nastavio i u drugom setu. Srbin je pri rezultatu 1:1 napravio brejk, a potom i još jedan za velikih 5:1 u ovom delu igre. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Novak Đoković je drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Treći set počeo je brejkom srpskog tenisera i to je bio početak kraja za Žeremija Šardija. Nole je u nastavku održavao svoju prednost, u petom gemu napravio je još jedan brejk za velikih 4:1 i pobednik je već bio odlučen, ako se posle prva dva seta to pitanje i postavljalo. U nastavku seta Novak Đoković je rutinski priveo meč kraju i treći set osvojio rezultatom 6:2.

Novak Đoković će se u sledećoj rundi sastati sa Nemcemo Tomijem Hasom, koji je ranije danas savladao Španca Felisijana Lopeza rezultatom 3:1.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti, Vimbldon