08/07/18 - 12:57h

VIMBLDON: Nišikori preko Kirjosa do osmine finala

Japanski teniser Kej Nišikori plasirao se u osminu finala Vimbldona.

28. igrač planete u trećem kolu je savladao Autralijanca Nika Kirjosa nakon sata i 40 minuta provedenih na terenu.

Prvi set Kej je dobio dosta lako. Napravio je dva brejka i ispustio samo jedan gem, pa je ovaj deo meča završen u njegovu korist sa 6:1.

Na startu narednog seta Japanac je uzeo Kirjosu servis, ali ga je on vratio u četvrtom gemu, a nakon nerešenog rezultatata igra je nastavljena u taj-brejku gde je sa 7:3 bolji bio Kej.

U poslednjoj deonici duela teniseri su bili izjednačeni sve do rezultata od 4.4, kada je Nišikori uzeo naredna dva gema i na servis protivnika dobio treći set sa 6:4.

Njegov naredni protivnik je 138. igrač sveta, Ernest Gulbis iz Letonije koji je napravio izjenađenje pobedivši trećeg na ATP listi, Nemca Aleksandra Zvereva.