VIMBLDON: Nakon nesigurnog starta, Novak se razigrao i savladao Hurkača!

Najbolji teniser sveta Novak Đokovič plasirao se u osminu finala Vimbldona!

N. Đoković766
6
U. Hurkač5714

Srbin je sa 3:1 u setovima (7:5, 6:7, 6:1, 6:4) savladao Poljaka Uberta Hurkača posle tri sata igre.

Protivnik u borbi za četvrfinale biće mu bolji iz duela Feliksa Ože-Alijasima i Ugo Umberta.

TOK MEČA:

I SET

Na početku meča Novak je tražio svoj ritam. U četvrtom gemu spasao je brejk loptu, dok u narednom nije uspeo da iskoristi tri prilike da oduzme servis protivniku. Do brejka dolazi u 11. gemu, a nakon toga i dobija ovaj deo igre rezultatom od 7:5.

II SET

Novak u sedmom gemu nije iskoristio brejk lopte. Priliku da u 12. gemu set dobije bez igranja taj-brejka imao je Poljak, ali je Đoković spadao dva set lopte, pa se ipak igrao produžetak u kome je Hurkač bio bolji rezultatom od 7:5.

III SET

Srpki teniser je u trećem setu bio sigurniji. Startovao je sigurnim servisom, da bi nakon toga napravio brejk koji je zatim potvrdio. Nešto kasnije je još jednom uduzeo servis protivniku, a ovaj deo meča dobio je sa rutinskih sa 6:1.

IV SET

Hurkač nije dao Novaku da i ovaj set dobije toliko lako kao i prethodni. Ipak, Srbin je napravio jedan brejk, ostao skoncentiran i sa 6:4 duel priveo kraju.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon