28/06/14 - 01:04h

Vimbldon: Na Li poražena posle dva taj-brejka!

Kineska teniserka Na Li, šampionka Melburna, koja je bila postavljena za drugu nositeljku na ovogodišnjem Vimbldonu, završila je takmičenje već u prvoj nedelji, nakon što je pretrpela poraz od Čehinje Barbore Zahlavove Stricove sa 2:0 posle dva taj-brejka sa 6:7(5), 6:7(5).

Na Li66
Zahlavova-Stricova77

French-Open-2011-Li-Na-takes-on-Silvia-Soler-Espinosa-at-Paris

Posle sjajnog početka sezone i trijumfa na Australijen Openu, Na Li je na naredna dva grend slem takmičenja, završavala nastup već u toku prve nedelje.

Prvi set je bio izuzetno neizvestan i trajao je čak 71 minut. Teniserke su vodile veliku borbu za svaki gem, Čehinja je pružala izvanredan otpor favorizovanoj Kineskinji, tako da je set na kraju odlučen u taj-brejku. U odlučujućem gemu, Zahlavova-Stricova se bolje snašla i u neizvesnoj završnici sa 7:5, rešila prvi deo igre u svoju korist.

Drugi set je bio još dramatičniji, Na Li je u samom finišu seta, u jedanaestom gemu, stigla do brejka i servirala za izjednačenje, da bi odmah u narednom gemu dozvolila rivalki da se vrati u set i izbori novi taj-brejk. U taj-brejku, Kineskinja je imala prednost mini brejka, ali se bprbena Čehinja nije predavala, preokrenula je rezultat i povela sa 6:5. Na meč loptu za Stricovu, Na Li šalje lopticu u aut, Čehinja počinje da slavi pobedu, ali Na Li traži čelindž i ispostavlja se da je lopta bila u terenu. Poen se ponavlja, a Kineskinja duplom servis greškom uspeva da samu sebe izbaci iz daljeg toka takmičenja.

Teme:   Grend Slem, Na Li, Rang Lista, Teniserke, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014, WTA Rang Lista