24/06/14 - 16:42h

Vimbldon: Lajović posle velike borbe i pet setova do drugog kola!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Vimbldona, nakon što je posle velike borbe i pet odigranih setova savladao 28. nosioca, Španca Giljerma Garsiju Lopeza sa 3:2, po setovima 7:6(5), 6:2, 3:6, 3:6, 6:3.

D. Lajović76336
G. Garsija-Lopez62663

Dusan Lajovic

Srpski teniser Dušan Lajović obezbedio je plasman u drugu rundu Vimbldona, nakon trijumfa nad iskusnim Špancem Garsijom Lopezom posle pet setova. Lajović je imao vođstvo od 2:0 u setovima, no Spanac je uspeo da se vrati u meč i stigne do izjednačenja, da bi u odlučujućem setu, srpski teniser ipak uspeo da stigne do velikog trijumfa.

U prvom setu igrači su bili sigurni na svoj servis, pa je prvi deo igre rešen u taj-brejku. U odlučujućem gemu, srpski teniser je imao prednost od 3:1, pa je Garsija Lopez preokrenuo i stigao do vođstva od 5:4, da bi Lajović sa tri vezana poena ipak uspeo da prvi set reši u svoju korist sa 7:5.

Osvajanjem prvog seta, Lajović je značajno dobio na samopouzdanju, pa je u drugom setu delovao znatno sigurnije od rivala. Brejkovima u trećem i petom gemu, srpski teniser je duplirao vođstvo u setovima rezultatom 6:2.

Iskusni Španac se nije predavao i u trećem setu kreće na sve ili ništa. Egal je bio sve do šestog gema, kada Garsija Lopez oduzima servis Lajoviću i u nastavku bez većih problema privodi set kraju sa 6:3.

Identična slika viđena je i u četvrtom setu, ovaj put je Španac izvršio pritisak na servis srpskog igrača u sedmom gemu, što mu se isplatilo, da bi u devetom gemu duplim brejkom stigao do izjednačenja sa 6:3.

Uprkos činjenici da je rival istopio prednost koju je stekao, Lajović se nije predavao, odigrao je hrabro i iskoristio priliku koja mu se ukazala. U petom gemu stigao je do dve brejk prilike, prvu nije iskoristio, ali drugu jeste, nakon duple servis greške Španca. Do kraja meča, Dušan još jednim brejkom u devetom gemu stavlja tačku na ovaj meč i sa 6:3 stiže do velikog trijumfa.

U drugoj rundi rival srpskom teniseru biće Poljak Lukaš Kubot.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Dušan Lajović, Grend Slem, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Vimbldon