17/06/14 - 16:32h

Vimbldon (kvalifikacije): Dolonc i Krunićeva poražene na startu!

Srpske teniserke Vesna Dolonc i Aleksandra Krunić nastupale su danas u uvodnoj rundi kvalifikacija za učešće na Vimbldonu, ali su obe pretrpele neočekivane poraze već na startu kvalifikacija.

Vesna Dolonc

Obe naše predstavnice poražene su na identičan način. Nakon dobro odigranog prvog seta, u nastavku su podbacile i dopuštale rivalkama da stignu do velikog preokreta.

Vesna Dolonc je u prvom kolu igrala protiv teniserke iz Lihtenštajna, Stefani Vogt, a poražena je nakon tri odigrana seta rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:2, 6:2.

Srpska teniserka je dobro otvorila duel i u prvom setu je bila vrlo sigurna i rešila ga u svoju korist sa 6:1. No, u nastavku meča je došlo do ogromnog pada u igri srpske teniserke, pa je naredna dva seta Vogt dobila ubedljivim rezultatom 6:2 i na taj način nastavila takmičenje u kvalifikacijama.

Što se tiče Aleksandre Krunić, ona je za rivalku imala Mađaricu Melindu Cink, trenutno 667. teniserku sveta. Aleksandra je, baš kao i Vesna odlično odigrala prvi set, dobila ga sa 6:2, stigla do vođstva, da bi u nastavku neobjašnjivo pala i uzela svega četiri gema do kraja meča i tako ostala bez šanse za nastup na prestižnom Vimbldonu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Kvalifikacije, Teniserke, Vesna Dolonc, Vesti, Vimbldon, WTA Rang Lista