01/07/14 - 23:37h

Vimbldon: Kerber izbacila Šarapovu u osmini finala!

Nemačka teniserka Anđelika Kerber, koja je postavljena za 9. nositeljku, savladala je zvaničnu šampionku Rolan Garosa, Mariju Šarapovu, u osmini finala Vimbldona, posle velike borbe i tri odigrana seta sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:4).

A. Kerber746
M. Šarapova664

Angelique-Kerber-img21038_668

Bivša prva igračica sveta i šampionka Vimbldona iz 2004. godine Marija Šarapova, koja je u London stigla sa titulom sa Rolan Garosa, poražena je danas u osmini finala od Nemice Anđelike Kerber. Ruskinja je spasla šest meč lopti, ali je na kraju ipak poklekla i morala da čestita rivalki.

Kerber je već u prvom gemu stigla do brejka i održavala je tu prednost sve do trenutka kada je trebalo da servira za set, pri rezultatu 5:4. Šarapova uspeva da uhvati zadnji voz i da vrati rezultatsku ravnotežu. Set je završen u taj-brejku, u kome je Nemica bila bolja rezultatom 7:4.

U drugom setu, Šarapova pravi krucijalni brejk u sedmom gemu, koji će joj biti dovoljan da stigne do izjednačenja u setovima rezultatom 6:4.

U odlučujućem setu Kerber brejkom na početku dolazi do prednosti od 3:0. Šarapova je imala priliku da uzvrati u sedmom gemu, ali ne uspeva, pa Nemica stiže do 5:2. Ruskinja uspeva da veže dva gema, u jednom od njih je spasila i meč loptu. Ali, u desetom gemu se suočila sa tri vezane meč lopte, sve tri je spasila, da bi uspela da se izbori sa još dve, ali na kraju uporna Nemica stiže do ukupno sedme meč lopte, koju koristi i sa 6:4 dolazi do velikog trijumfa.

Teme:   Anđelika Kerber, Grend Slem, Marija Šarapova, Osminafinala, Teniserke, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014, WTA Rang Lista