11/07/15 - 20:12h

Vimbldon (juniori): Kecmanović bez finala dubla!

Srpski teniser Miomir Kecmanović i njegov partner u dublu Novežanin Kasper Rud ostali su bez plasmana u finale juniorskog Vimbldona u konkurenciji parova. Bolji od srpsko/norveškog dubla bila je vijetnamsko/indijska kombinacija, Nam Hoang Li/Sumit Nagal sa 2:1, po setovima 7:6(5), 3:6, 12:10 posle dva sata i 40. minuta velike borbe.

M. Kecmanović/K. Rud6610
N. Li/S. Nagal7312

Miomir

Miomir

Kecmanović i Rud su bili postavljeni za pete favorite u dublu, a sve vreme su imali vođstvo u gemovima u odlučujućem setu, da bi poklekli u triler završnici i izgubili na razliku.

U prvom setu nije bilo brejka, iako su Li i Nagal u par navrata bili vrlo blizu da ugroze servis srpsko/norveškog para, ali bez uspeha. Ipak, u taj-brejku, Li i Nagal su bili uspešniji i rezultatom 7:5 stigli su na korak od velikog finala.

Usledio je žestok odgovor Kecmanovića i Ruda u drugom delu igre, značajno su podigli nivo igre, dva puta su ugrozili servis protivnika i sa 6:3 poravnali rezultat u setovima.

Treći set je doneo veliku dramu, oba para su sigurno držala svoj servis, a ključni detalj se odigrao u 11. gemu, kada su Li i Nagal napravili brejk, a zatim i u narednom sopstvenim servisom stavili tačku na ovaj meč rezultatom 12:10.

Teme:   ATP Rang Lista, Dubl igrač, Grend Slem, Miomir Kecmanović, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon