02/07/15 - 18:29h

Vimbldon: Jelena zakazala duel sa Kvitovom

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo ovogodišnjeg Vimbldona! Naša igračica je u drugoj rundi eliminisala Ruskinju Evgeniju Rodinu rezultatom 2:1, nakon prekoreta, po setovima 6:7 (4:7), 6:1, 6:3, nakon dva sata i 2 minuta tenisa. Jelenina protivnica u borbi za osminu finala biće Čehinja Petra Kvitova.

J. Janković666
E. Rodina713

JJ vimbldon 2015

U gotovo čitavom toku prvog seta Jelena Janković je nekako bila bolja, međutim to nije uspela da materijalizuje na vreme. Ruskinja je prvo uspela da dođe do dve brejk lopte, a onda je i spasila dve, drugu mnogo bitniju, pošto je bila i set prilika, u dvanaestom gemu. Nakon takve igre ušlo se u taj brejk, a onda sušta suprotnost. Prvih šest poena, šest mini brejkova, zatim je Evgenija Rodina sačuvala servis za 4:3, a u nastavku su teniserke još tri puta razmenile brejkove, da bi devojka iz Rusije uspela da iskoristi drugu set priliku i osvoji ovaj deo igre sa 7:4, za konačnih 7:6.

Kao da je naša igračica zaboravila ovako nesrećno izgubljen set, pa je već na startu drugog dela došla do tri vezane brejk šanse, a već prvu je i iskoristila. Naredni gem nije protekao lako, pokušala je Rodina da uzvrati, došla je do reibrejk šanse, ali je JJ odličnim servisima potvrdile stačenu prednost – 2:0. U naredna dva gema Jelena Janković je nastavila da dominira te je novim brejkom a potom i sjajnim saervisima došla do velikih 4:0. Nastavak seta nije doneo ništa novo, Rodina je uspela da osvoji jedan gem ali je Srpkinja rutinski privela drugi deo igre kraju osvojivši ga sa 6:1.

Treći set mnogo bolje je počeo za Evgeniju Rodinu. Teniserka iz Rusije je brejkom u trećem gemu i potvrdom istog u narednom došla do startnih 3:1. Međutim, borbena i u tom trenutku dobro raspoložena Jelena Janković uspela je da preokrene. Teniserka iz Srbije prvo je uzvratila brejkom u šestom gemu, iskoristivši četvrtu brejk šansu, a potom se potrudila da ne muči svoje navijače kao što je to učinila u prvom kolu, pa je novim oduzetim servisom osvojila set sa 6:3.

Naredna protivnica Jelene Janković biće Petra Kvitova koja je danas eliminisala Japanku Naru sa 6:2, 6:0.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon