06/07/15 - 16:47h

Vimbldon: Jelena ipak poražena od Radvanjske

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se palsira u četrvtfinale ovogidšnjeg Vimbldona! Bolja od naše igračice bila je Poljakinja Agnješka Radvanjska sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4, nakon jednog sata i 45 minuta tenisa. Naredna protivnica Agnješki biće Amerkanka Medison Kiz, koja je danas eliminisala Olgu Govorcovu.

J. Janković54
A. Radvanjska76

JJ vimbldon 2015

Jelena Janković je imala fantastičnu priliku da se plasira u četvrtfinale, pa i u polufinale ovogodišnjeg Vimbldona, ali ipak ju je izgleda iscrpela pobeda nad Petrom Kvitovom, te je danas popustila.

Duel je startovao servisima Jelene Janković, ali kako je u ženskom tenisu čest slučaj brejk prilika, Agnješka je već na startu došla do tri, ali je Srpkinja uspela nekako to da spase, da dođe do prve gem lopte i povede sa 1:0. A kada je nekako “pregrmela” prvi gem naša igračica dolazi odmah u narednom do prilike da odmah oduzme servis Poljakinji. Međutim ni ona nije uspela, pa je nakon dva interesantna gema rezultat bio 1:1. Jelena je prva došla do osetnije prednosti pošto je rivalki oduzela servis u četvrtom gemu za 3:1, iskoristivši prvu brejk priliku u tom delu, ali je onda već u sledećem tensiera iz Poljske uzvratila ribrejkom, a potom i materijalizacijom istog za 3:3. U devetom gemu Agnješka Radvanjska dolazi do dve vezane brejk prilike, međutim JJ se “izvlači”, Poljakinja izbacuje dve loptice u aut, ali treću šansu do koje je došla uspela je da iskoristi popularna Aga i dođe do 5:4, uz servis za set. Međutim, u sledećem gemu naša igračica, kao i mnogo puta do sada, uspeva da uzvrati ribrejkom i dođe do novog izjednačenja – 5:5. Nakon uzbudljiva dva gema očekivao se taj-brejk prvog dela igre, ali nije se to desilo. Teniserka iz Poljske je uspela da veže dva gema, uzvratila je odmah brejkom Jeleni, a potom je i potvrdila stečeno za konačnih 7:5.

Drugi period počinje sigurnim servisima sa obe strane za startnih 1:1. Prva do brejk šanse u ovom setu dolazi Agnješka Radvanjska i koristi je fantastičnom bekhend paralelom za prednost od 3:2 uz servis kojim je potvrdila stečeno za 4:2. U osmom gemu JJ dolazi do dve vezane brejk šanse, ali ne uspeva da ih iskroisti, međutim nakon 40:40 naša igračica dolazi do nove prilike, koristi je na opšte oduševljenje i dolazi do 4:4. Na žalost, opet viđena slika se ponovila u narednom gemu. Došla je Poljakinja do 15:40, iskoristila je drugu brejk priliku i opet je došla u vođstvo – 5:4, te je u narednom gemu servirala za meč. Međutim, nije bilo lako jer je Jelena došla do 0:30, ali je Radvanjska preokrenula, došla do 40:30 i potom postavila konačnih 6:4.

Naredna protivnica teniserke iz Poljske biće Amerikanka Medison Kiz.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon