24/06/13 - 21:32h

Vimbldon: I Bojana drugom kolu, Srpkinje 4 od 4!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Velike Britanije. Ona je teškom mukom savladala Hrvaticu Alju Tomljanović rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:1, 9:7. Bojana će se u naredoj rudni sastati sa pobednicom duela Putniceva – Flipkens.

B. Jovanovski369
A. Tomljanović617
Bojana Jovanovski

Hrvatica je mnogo bolje ušla u meč i povela sa velikih 3:0. Međutim, u nastavku seta Bojana je uspela da se vrati u meč i izjednači na 3:3. U nastavku seta Alja Tomljanović je još jednom oduzela servis Srpkinji i osvojla prvi deo igre rezultatom 6:3.

U drugom setu Bojana Jovanovski dominirala je na terenu. Srpkinja je napravila dva brejka u uvodu meča i povela sa velikih 4:0. U nastavku seta Boka je održala svoju prednost i osvojila drugi set rezultatom 6:1.

U trećem setu viđena je prava drama. Prvo je u sedmom gemu Bojana napravila brejk i povela sa 4:3, ali je Hrvatica već u narednom uzvratila istom merom i izjednačila na 4:4. U nastavku seta, u kome nema taj-brejka, igralo se gem za gem, a Jovanovski je uspela da oduzme servis Alji u petnaestom gemu i povede sa 8:7, a zatim i reši meč u svoju korist rezultatom 9:7 u trećem setu.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon