24/06/14 - 22:59h

Vimbldon: Erani i Kuznjecova eliminisane na startu!

Italijanka Sara Erani, finalistkinja Rolan Garosa iz 2012. godine i 14. nosilac na Vimbldonu doživela je poraz već na startu ovogodišnjeg takmičenja. Ona je poražena od francuske mlade nade, Karolin Garsija posle tri seta sa 1:2, po setovima 6:2, 6:7(3), 5:7.

sara erani1

Italijanka Sara Erani neprijatno je iznenadila svoje fanove na startu turnira u Londonu ranom eliminacijom. Italijanka je bila postavljena za 14. favorita, a na Rolan Garosu je ove godine stigla do četvrtfinala, gde je poražena od Nemice Andree Petković.

Erani je odigrala jako sigurno prvi set i sa dva brejka, trijumfovala sa 6:2.

U drugom setu je viđena mnogo izjednačenija igra, Francuskinja je kao nagradu za hrabru igru, izborila taj-brejk. U odlučujućem gemu, više koncentacije je imala Francuskinja i sasvim zasluženo uspeva da stigne do izjednačenja.

U trećem setu, ključni detalj se dogodio u samom finišu kada Garsija brejkom uspeva da slomi otpor borbene Italijanke i tako ostvari jednu od najvećih pobeda u karijeri.

Pored Sare Erani, još jedno zvučno ime ženskog tenisa završilo je nastup na turniru. Dvostruka grend slem šampionka i 28. nosilac na Vimbldonu, Svetlana Kuznjecova pretrpela je poraz od Portugalke Mišel Larčer De Brito, koja se preplatila na izbacivanje favorita sa Vimbldona. Naime, prošle godine “žrtva” mlade Portugalke bila je Marija Šarapova. De Brito je bila bolja od Kuznjecove sa 3:6, 6:3, 6:1.

Kuznjecova je bila sigurna u prvom setu i bez većih problema ga rešila u svoju korist sa 6:3. No, u nastavku dolazi do potpunog obrta i mlada Portugalka preuzima konce igre u svoje ruke i uspeva da odgovori istom merom i sa 6:3 poravna rezultat.

U odlučujućem setu, od samog starta, De Brito je zagospodarila na terenu i sigurnom igrom ubedljivo slavila sa 6:1.

Teme:   Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014, WTA Rang Lista