28/06/14 - 23:41h

Vimbldon: Eliminacija Serene već u trećem kolu!

Američka teniserka Serena Vilijams senzacionalno je poražena već u trećem kolu Vimbldona, pošto je bolja od prve igračice bila Francuskinja Aliz Korne sa 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 6:4 posle nešto više od dva časa igre.

S. Vilijams634
A. Korne166

serena-vilijams-osvojila-titulu-madridu-slika-158373

Poraz u trećem kolu ovogodišnjeg Vimbldona je za Serenu najlošiji rezultat još od 2005. godine, kada je takođe eliminisana u trećoj rundi. Zanimljiv je podatak i da je mlađa sestra Vilijams ispala na četiri od prethodnih pet Grend slem turnira pre četvrtfinala.

Imajući u vidu dešavanja na terenu u prvom setu i kretanje rezultata, nije bilo za očekivati da epilog bude poraz Serene. Prvi set je odigrala odlično, rano napravila brejk, da bi u nastavku još jednom oduzela servis rivalki prepustivši joj samo jedan gem za vođstvo u setovima.

U nastavku meča dolazi do velikog pada u igri prve igračice sveta. Postala je nesigurna sa osnovne linije, previše pasivna, birala je loša rešenja i ispoljila neodlučnost prilikom izlaska na mrežu. Korne je vrlo brzo stigla do visoke prednosti od 5:0 u drugom setu, vezala je posle toga Serena tri gema, ali je Francuskinja svojim servisom ipak uspela da meč odvede u treći set rezultatom 6:3.

Nesigurnost iz drugog seta Serena je prenela i u odlučujući period igre. Teško je osvajala gemove na svoj servis, bila je pod velikim pritiskom, kome je podlegla u petom gemu, kada gubi svoj servis. Prelomni trenutak se dogodio u sedmom gemu kada Korne uspeva da duplira prednost brejka i stigne do nedostižne prednosti. Serena je do kraja vratila jedan brejk, ali je Francuskinja u narednom gemu sa “nulom” stavila tačku na ovaj meč i sa 6:4 izborila plasman u narednu rundu.

Teme:   Alis Kornet, Grend Slem, Serena Vilijams, Teniserke, Treće kolo, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014, WTA Rang Lista