25/06/14 - 22:03h

Vimbldon: David Ferer ispao u drugom kolu!

Španski teniser David Ferer eliminisan je u drugom kolu Vimbldona, nakon što je danas poražen od Rusa Andreja Kuznjecova posle pet odigranih setova sa 7:6(5), 0:6, 6:3, 3:6, 2:6 posle tri sata i 12. minuta igre.

A. Kuznjecov66366
D. Ferer70632

David Ferer

David Ferer

David Ferer je na ovogodišnjem Vimbldonu bio postavljen za sedmog nosioca, a nalazio se u istoj polovini žreba sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem.

Rus Andrej Kuznjecov do danas nije nikada izvojevao pobedu protiv igrača iz top 10, a takođe nikada nije slavio u nekom meču nakon pet odigranih setova.

U prvom setu je viđena velika borba, da bi u neizvesnoj završnici, u taj-brejku, sa 7:5 ipak trijumfovao Španac.

Drugi set je bio u potpunosti u znaku ruskog tenisera, koji je naprosto počistio sa terena velikog favorita u ovom duelu i slavio sa ubedljivih 6:0.

Prelomni trenutak u trećem setu dogodio se u sedmom gemu, kada Ferer oduzima servis Kuznjecovu i sigurnom igrom do kraja seta, ponovo stiže do prednosti sa 6:3.

Sličan razvoj događaja usledio je u četvrtom setu, s tom razlikom da je ovaj put Rus bio bolji i tako uspeo da stigne do izjednačenja i odlučujućeg seta.

Odlučujući set je doneo veliku dramu, Kuznjecov je prvi zadao udarac i stigao do brejka, Španac je uspeo da se vrati u meč, ali je Kuznjecov novim brejkom uspeo u potpunosti da slomi otpor žilavog Ferera i da sa 6:2 stigne do najvećeg trijumfa u karijeri.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Drugo Kolo, Grend Slem, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014