23/06/14 - 16:24h

Vimbldon: Bojana u drugom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasriala se u drugo kolo Vimbldona! Srpkinja je u svom prvom meču savladala Johanu Larson iz Švedske rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:2), 6:0 nakon jednog sata i 11 minuta igre. Bojana će se u narednom kolu sastati sa Viktorijom Azarenom, koja je danas bila bolja od Hrvatice Lučić-Baroni.

B. Jovanovski76
J. Larson60

Bojana Jovanovski

Bojana Jovanvoski je sjajno počela meč i već u drugom gemu napravila brejk, koji je u sledećem i potvrdila za velikih 3:0 na startu duela. U nastavku prvog dela igre Johana larosn je uspela da vrati izgubljeno i u devetom gemu smanji na 4:5, a potom i potvrdi brejk za izjednačenja – 5_5. u daljem toku set brejkova nije bilo, pa je set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolja je bila Srpkinja, dozvolila rivalki svega dva poena i na taj način osvojila taj-brejk rezultatom 7:2, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu kao da je samo Bojana Jovanovski bila na terenu. Izgleda da je na Šveđanku loše delovao izgubljeni prvi set, pa u drugom nije mogla da se oporavi. Srpkinja je u prvom, trećem i petom gemu oduzela servise rivalki, bila sigurna na svojim servisima i na taj način rešila drugi deo igre u svoju korsit ubedljivim rezultatom 6:0.

Bojana Jovanvoski će se u narednoj rundi sastati sa Viktorijom Azarenkom iz Belorusije, koja je danas savladala Hrvaticu Mirjanu Lučić-Baroni sa 6:3, 7:5.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon