27/06/14 - 19:08h

Vimbldon: Bojana “pala” posle maratona

Srpska teniseka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrto kolo Vimbldona. Bolja od Srpkinje bila je Čehinja Tereza Šmitkova rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:6 (7:5), 10:8 nakon dva sata i 53 minuta igre. Šmitkova će se u naredon kolu sastati sa Lusi Safarovom, koja je danas savladala Dominiku Cibulkovu sa 2:0.

B. Jovanovski668
T. Šmitkova4710
Bojana Jovanovski

Meč je počeo brejkom Šmitkove, ali je u drugom gemu Bojana Jovanovski uzvratila istom merom i izjednačila na 1:1. U nastavku seta Srpkinja je uspela da još jednom oduzme servis rivalki i sačuva svoj servis te na taj način reši prvi deo u svoju korsit rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u sedmom gemu Čehinja napravila brejk za 4:3, da bi se pri samom kraju seta, u desetom gemu, Srpkinja vratila i izjednačila na 5:5. U “trinaestom gemu” Tereza Šmitkova je bila smirenija, uspela je da iskoristi treću priliku za set i osvoji taj-brejk rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Treći set, u kome nema taj-brejka, trajao je sat i 39 minuta, a na kraju ga je Čehinja rešila u svoju korist. U šestom gemu je Šmitkova napravila brejk za 4:2, ali je Boka uzvratila u sedmom, a potom izjednačila na 4:4. Zatim je u jedannaestom gemu Srpkinja napravila brejk i servirala za meč, ali nije uspela, da bi isto učinila i u trinaestom, ali je Tereza opet izjednačila, ovoga puta na 7:7, a Bojana je propustila i jednu meč-loptu. U nastavku brejkova nije bilo, ali je u osmanaestom gemu, pri servisu Srpkinje, Šmitkova iskoristila drugu meč loptu i slavila sa konačnih 10:8 u trećem delu igre.

Tereza Šmitkova će se u naredon kolu sastati sa Lusi Safarovom, koja je danas savladala Dominiku Cibulkovu sa 2:0.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Teniserke, Treće kolo, Turniri, Vesti, Vimbldon