25/06/14 - 20:43h

Vimbldon: Bojana eliminisala Viktoriju Azarenku!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u treće kolo Vimbldona! Srpkinja je u meču drugog kola napravila najveće iznenađenje ženskog dela turnira i eliminisala Beloruskinju Viktoriju Azarenku rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 7:5 nakon dva sata i 12 minuta igre. Bojana će se u narednom kolu sastati sa pobednicom meča Smitkova – Vandevege.

B. Jovanovski637
V. Azarenka365

Bojana Jovanovski

Bojana Jovanovski je sjajno počela meč i već u četvrtom gemu napravila brejk za prednost od 3:1, a potom je uspela da materijalizuje stečeno i stigne do velikih 4:1. U nastavku prvog dela igre Srpkinja nije dozvolila Azarenki da se vrati u set, te je uspela da sačuva stečeni brejk i osvoji prvi set rezultatom 6:3.

Ono što je Bojana uradila u prvom setu Vika je uspela u drugom. Beloruskinja je u četv rtom gemu napravila brejk, stigla do 3:1 i stečenu prednost vešto čuvala do kraja seta i tako uspela da poravna rezultat na 1:1 u setovima, osvojivši drugi deo igre rezultatom 6:3.

Treći set bio je vrlo interesantan, a doneo je i puno preokreta. Na startu je Bojana Jovanovski oduzela servis Viktoriji i stigla do prednosti od 2:0, ali je brejkom Beloruskinja smanjila na 2:1. U četvrtom gemu Srpkinja je novim brejkom stigla do 3:1, a potom i uspela da materijalizuje stečeno za veliku prednost od 4:1. U daljem toku seta, nekada najbolja teniserka sveta, koja se sada vraća iz težke povrede, uspela je da u sedmom gemu vrati brejk, smanji rezultat na 3:4, a potom i dođe do izjednačenja – 4:4. Posle ovakvog seta očekivao se taj-brejk, Azarenka je nastavila da napada Bojanin servis, ali se naša teniserka nije dala. U dvanaestom gemu desio se prelomni trenutak, Bojana Jovanovski je uspela da oduzme servis rivalki još jednom u trećem setu i postavi konačnih 7:5 za verovatno jednu od najvećih pobeda u karijeri.

Bojana Jovanovski će se u narednom kolu sastati sa pobednicom meča Smitkova – Vandevege.

Teme:   Bojana Jovanovski, Drugo Kolo, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon