24/06/14 - 21:31h

Vimbldon: Ana bolja od Italijanke

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Vimbldona! Srpkinja je u prvom kolu savladala Italijanku Frančesku Skjavone rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:4, nakon jednog sata i 35 minuta igre. Ana će se u narednom kolu sastati sa Kineskinjom Ženg.

A. Ivanović76
F. Skjavone64
Ana Ivanovic

Duel je počeo brejkom Frančeske Skjavone, ali je Ana Ivanović već u drugom gemu uzvratila brejk i došla do izejdnačenja – 1:1. U nastavku seta brejkova nije bilo pa je prvi set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Srpkinja i posle 1:4 za Italijanku preokrenula rezultat na 5:4, a potom bila smirenija i osvojila taj-brejk rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu nastavljena je velika borba iz prvog, a Ana Ivanović je brejkom u petom gemu, za 3:2,prelomila meč, a potom i materijalizovala stečeno za velikih 4:2. U daljem toku meča brejkova nije bilo, a Srpkinja je uspela da sačuva stečeno i plasira se u drugo kolo, osvojivši drugi set rezultatom 6:4.

Ana Ivanović će se u narednom kolu sastati sa Kineskinjom Ženg.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon