03/07/24 - 18:16h

VIMBLDON: Alkaras u trećem kolu, Medvedev slavio posle preokreta, kraj za Ruda

Branilac trofeja Karlos Alkaras plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Španac je posle nešto manje dva sata igre bio bolji od Aleksandra Vukića rezultatom 7:6 (5), 6:2, 6:2.

U prvom setu obojica su napravili po dva brejka, da bi u produžetku Alkaras realizovao drugu set loptu.

Nije u nastavku duela više imao problema. Oba naredna seta dobio je uz po dva brejka prednosti i meč priveo kraju.

Naredni rival biće mu Frensis Tijago koji je savladao Bornu Ćorića rezultatom 7:6 (5), 6:1, 6:3.

Pobedu je nakon preokreta zabeležio Danil Medvedev.

On je nadigrao Aleksandra Milera rezultatom 6:7 (3), 7:6 (4), 6:4, 7:5.

Prvi set prošao je bez brejkova, a Danil je u 10. gemu ispustio set loptu. U taj-brejku do brejk lopte je došao Francuz i realizovao je.

Obrnuta situacija u drugom setu – Milera je imao set lopte koje nije iskoristio, a sada je u produžetku Medvedev iz prvog pokušaja došao do izjednačenja.

U trećem setu razmenili su po jedan brejk. Medvedev je ovaj deo meča prelomio u svoju korist na samom kraju prvom brejk/set loptom.

U četvrtom setu sve vreme je sigurno servirao. U osmom gemu nije iskoristio brejk loptu, pa je i ovaj set morao da prelama na samom kraju, i to drugom brejk/meč loptom.

Rus će se u trećem kolu sastati sa boljim iz duela Žang – Štruf.

Sa turnira je ispao osmi teniser sveta Kasper Rud.

Njega je eliminisao Fabio Fonjini rezultatom 6:4, 7:5, 6:7 (1), 6:3.