02/07/24 - 21:14h

VIMBLDON: Cicipas u drugom kolu, Novak dobio narednog rivala

Grk Stefanos Cicipas uspešno je započeo takmičenje na Vimbldonu.

On je nakon dva sata i 26 minut igre bio bolji od Taro Danijela rezultatom 7:6 (5), 6:4, 7:5.

U prvom setu obojica su napravili po jedan brejk, a u produžetku je Cicipas realizovao četvrtu set loptu.

Manje posla imao je u drugom setu, a brejk u trećem gemu bio mu je dovoljan da dobije i ovaj deo meča.

I treću deonicu susreta dobio je uz jedan brejk prednosti, a njega je ovoga puta napravio pred sam kraj, u 11. gemu.

Naredni rival biće mu pobendik duela Rusuvuori – Mekdonald.

U drugo kolo plasirao se i Danac Holger Rune.

On je bio ubedljiv protiv Sunvu Kvona kojeg je savladao posle sat vremena i 38 minuta provedenih na terenu rezultatom 6.1, 6:4, 6:4.

Protivnika u drugoj rundi dobio je Novak Đoković koji je ranije tokom dana bio bolji od Vita Koprive.

Njega sada očekuje susret sa domaćim teniserom Džejkobom Firnlijem, dobitnikom specijalne pozivnice koji na ATP listi zauzima 277. mesto.

Britanac je nadigrao Alehandra Moro Kanjasa iz Španije rezultatom 7:5, 6:4, 7:6 (12).