14/01/15 - 09:56h

Viktor Troicki u četvrtfinalu Sidneja!

Srpski teniser Vikto Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sidneju! Srbin je u duelu drugog kola savladao Španca Pabla Anduhara rezultatom 2:1, nakon preokreta, po setovima 4:6, 6:3, 6:3, posle jednog sata i 55 minuta tenisa. Viktor će se u borbi za polufinale sastati sa Bolelijem.

V. Troicki466
P. Anduhar633
Viktor Troicki

Duel je počeo brejkom Pabla Anduhara, a onda je teniser z Španije u prvom delu seta još jednom oduzeo servis Srbinu za velikih i ispostaviće se nedostižnih 4:1. U sledećem gemu Viktor Troicki je uspeo da vrati ejdan brejk, smanji potom na 3:4, ali je to bilo sve od njega, pa je Španac osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je bolje za tenisera iz Srbije, koji je napravio brejk u drugom gemu za 2:0, ali je Anduhar odmah uzvratio u trećem i potom izjednačio na 2:2. U nastavku seta Viktor Troicki oduzima servis Špancu za 4:2, održava i meterijalizuje stečenu prednost za konačnih 6:3 i 1:1 u setovima.

U treći period opet bolje kreće Srbin, pravi brejk u trećem gemu, zatim uspeva da potvrdi stečeno i povede sa 3:1. U nastavku seta Pablo Anduhar nije uspeo da se vrati u meč, a Vktor Troicki je novim brejkom u devetom gemu postavio još jednom konačnih 6:3 i tako se plasirao u četvrtfinale.

Viktor će se u narednom kolu, u borbi za polufinale turnira, sastati sa Simoneom Bolelijem iz Italije, koji je eliminisao drugog nosioca Davida Gofana.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki