13/10/15 - 13:06h

Viktor preokretom do drugog kola Šangaja!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Šangaju, nakon što je na startu savladao Pabla Kuevasa iz Urugvaja sa 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 6:4 posle skoro dva sata igre.

V. Troicki266
P. Kuevas644

Ovo je bio treći međusobni susret dvojice tenisera, a Troicki je zadržao stoprocentni učinak protiv Urugvajca, prethodno je bio bolji i pre pet godina na Mastersu u Indijan Velsu i na turniru u Moskvi.

Viktor je u duelu protiv vršnjaka iz Urugvaja slabo odigrao prvi set, ali je u nastavku, u drugom i trećem setu uspevao da u finišu prelomi rezultat na svoju stranu.

Kuevas je već u ranoj fazi meča oduzeo servis protivniku, a potom još jednom u nastavku, pa je sa 6:2 priveo prvi set kraju.

Troicki je stabilizovao igru u drugom delu, bio mnogo sigurniji na sopstveni servis, a svoju šansu je dočekao u desetom gemu, kada je realizovao prvu brejk loptu koja mu se ukazala i tako poravnao rezultat u setovima.

Odlučujući period je protekao u identičnom scenariju, s tim da su teniseri razmenili po brejk sredinom seta. Ključni trenutak ponovo je bio u desetom gemu, kada je Viktor izvršio pritisak na servis Urugvajca i stigao do trijumfa.

Viktor Troicki će u narednom kolu ukrstiti rekete protiv Švajcarca Stena Vavrinke, koji je na startu bio slobodan.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Masters, Masters u Šangaju, Prvo kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki