20/04/15 - 14:48h

Viktor eliminisan u prvom kolu Bukurešta!

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je u prvom kolu ATP turnira u Bukureštu! Bolji od našeg tensiera bio je Španac Danijel Himeno-Traver rezultatom 2:1, nakon preokreta, po setvoima 5:7, 6:3. 6:1, nakon nešto više od dva sata tenisa. U narednom kolu teniser iz Španije će igrati sa pobednikom meča u kome se sastaju jedan kvalifikant i Denis Istomin.

V. Troicki731
D. Himeno-Traver566
Viktor Troicki

Duel u glavnom gradu Rumunije počeo je razmenom brejkova, a onda je u trećem gemu Španac još jednom oduzeo servis rivalu, ali ju je potom i potvrdio za 3:1. Početak preokreta bio je osmi gem kada je Viktor Troicki uzvratio brejkom i došao do izjednačenja – 4:4, a potom u nasatvku seta nije dozvolio igranje taj-brejka, pa je u dvanaestom gemu, oduzimanjem servisa rivalu, postavio konačnih 7:5.

Ovako osvojen prvi set trebalo je da “da krila” našem igraču, ali očigledno da je bilo suprotno. Danijel Himeno-Traver je i drugi set počeo brejkom, Troicki mu je uzvratio u šestom gemu za 3:3, ali Srbin od tada nije osvojio više ni jedan gem u ovom setu. U nastavku je Španac dominirao, napravio je dva brejka i osvojio drugi deo meča rezultatom 6:3.

Treći period u potpunosti je pripao teniseru iz Španije. Himeno-Traver je u četvrtom i šestom gemu oduzeo servise Troickom, odlično servirao i sasvim zasluženo osvojio treći set rezultatom 6:1, te se tako plasirao u narednu rundu takmičenja.

U narednom kolu teniser iz Španije će igrati sa pobednikom meča u kome se sastaju jedan kvalifikant i Denis Istomin.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki