27/01/19 - 17:57h

(VIDEO) Novakov put do rekordnog sedmog trofeja na AO

Novak Đoković odigrao je fantastične dve nedelje na Australijan openu i upisao se u istoriju kao teniser sa najviše trofeja na ovom grend slemu.

MIČEL KRUGER

Novak je put do titule započeo ubedljivom pobedom nad kvalifikantom Mičelom Krugerom iz SAD-a.

U meču koji je trajao nešto više od dva sata, srpski as je slavio sa 6:3, 6:2, 6:2.

ŽO-VILFRED CONGA

Njegov naredni protivnik bio je Francuz Žo-Vilfred Conga.

U njihovom 23. međusobnom duelu, Đoković je trijumfovao bez izgubljenog seta sa 6:3, 7:5, 6:4.

DENIS ŠAPOVALOV

Za ulazak u osminu finala, Novak se borio sa kanadskim teniserom Denisom Šapovalovim.

Najbolji igrač sveta dobio je prva dva seta sa 6:3, 6:4, da bi u trećem bolji bio Šapovalov sa 6:4 u gemovima. U poslednjoj denonici meča Đoković nije dozvolio Kanađaninu da osvoji nijedan gem, pa je četvrti set priveo kraju rezultatom od 6:0.

DANIL MEDVEDEV

Naredni protivnik na njegovom putu ka vrhu bio je Danil Medvedev iz Rusije.

I u ovom susretu srpski as je ispustio jedan set. Nakon što je dobio prvi rezultatom od 6:4, naredni je pripao dvadesetdvogodišnjem Rusu u velikoj borbi sa 7:5 u gemovima. Treći i četvrti set Đoković je dobio sa ubedljivih 6:2, 6:3.

KEI NIŠIKORI

U četvrfinalu sastao se sa Keijom Nišikorijem.

Nakon samo 49 minuta provedenih na terenu, Japanca je stigao umor iz prethodnog meča koji je igrao pet sati, zbog čega je predao duel pri rezultatu od 6:1 4:1 za Novaka.

LUKAS PUIJ

Sedmo finale Australijan opena obezbedio je pobedom nad Francuzom Lukasom Puijom.

Od samog starta je bio ubedljiv, u celom meču je protivniku prepustio samo četiri gema i slavio rezultatom od 6:0, 6:2, 6:2 nakon nešto manje od sat i po vremena igre.

RAFAEL NADAL

Novak je u finalu pokazao zašto je najbolji teniser sveta.

Do rekordnog sedmog trofeja u Melburnu, i ukupno 15. grend slem titule u karijeri, došao je savladavši Španca Rafaela Nadala sa 6:3, 6:2, 6:3.

Đoković je sada na korak od kompletiranja Slema – zaredom je osvojio Vimbldon, US Open i Australijan open i nedostaje mu još Rolan Garos, koji je sledeći grend slem.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti