17/01/15 - 13:19h

Veseli osvojio prvu titulu u karijeri u Oklendu!

Češki teniser Jiri Veseli osvojio je svoju prvu ATP titulu u karijeri na turniru u Oklendu. Čeh je u finalu slavio protiv Francuza Adriana Manarina sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2 posle 67. minuta igre.

J. Veseli66
A. Manarino32

Veseli

Veseli

Veseli je do svoje prve titule stigao, nakon što je prethodno prošao kvalifikacije za glavni turnir. Čeh je svojim rivalima u glavnom turniru prepustio samo jedan set. U prvoj rundi je bio bolji od Tomaza Belučija 6:3, 7:6, da bi u drugoj rundi Ernests Gulbis uspeo da mu otkine jedan set 6:2, 3:6, 6:1. Potom je u četvrtfinalu nadigrao Janga sa 6:2, 6:3, a u polufinalu Kevina Andersona rezultatom 6:4, 7:6.

Veseli nije imao previše problema u finalu protiv francuskog tenisera. Malo veća borba je viđena u prvom setu, Francuz je uspeo jednom da oduzme servis rivalu, dok je češki teniser to učinio u dva navrata, pa je uspeo da prvi set reši u svoju korist.

Titula za Veselog

U drugom setu Veseli je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu, nije dozvolio rivalu nijednu brejk priliku, dok je sa druge strane, dva puta ugrozio servis Manarina, pa je i drugi set pripao Čehu, a samim tim i prva titula u karijeri.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Oklendu, Finale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti