02/12/23 - 13:37h

VELIKO FINALE U DŽEDI Međedović: Posao nije završen! Fis: Ima strašan servis!

Sve je spremno za veliko finale NextGen turnira u Džedi!

Hamad Međedović od 18.00 igra za titulu na NextGen turniru u Džedi. Rival mu je Artur Fis, 19-godišnji Francuz koji je ove sezone osvojio svoju prvu titulu, u Lionu. U grupi je 20-godišnji Pazarac savladao Mikelsena, Van Ašea i Šelbaja, a u polufinalu je Dominik Štriker predao u trenutku dok je Hamad vodio sa 4:3 (7-5), 2:1.

S druge strane, Francuz je takođe bio stoprocentan, savladavši u grupi Nardija, Kobolija i Štrikera, pa u polufinalu od zemljaka Luke Van Aša.

Iako se nisu do sada sastajali, Fis i Međedović se dobro poznaju, čak su i drugovi, kako obojica ističu.

Znamo se dugo, igrali smo na juniorskim turnirima, dobro znam da ima neverovatan servis, najbrži na ovom takmičenju. Biće jako teško, moraću da znam šta treba da odigram u svakom trenutku, neophodna mi je dobra taktika protiv njega. Siguran sam da će biti jako dobar meč.

On je jako fin momak. A igra i sjajan tenis. Kada uzmete u obzir njegov i moj tenis, to mora biti dobar meč. Nadam se da će biti jedan od najboljih igrača nove generacije, ali se isto tako nadam da u finalu neće biti toliko dobar – rekao je Francuz.

Fis je u Džedu stigao kao prvi nosilac i najveći favorit. Hamad Međedović je do završne predstave stigao kao šesti nosilac. Francuz je ove godine osvojio prvu ATP titulu u Lionu, dok je Srbin igrao polufinala Gštadu i Astani, uz tri osvojena čelendžera.

Mislim da će biti sjajan meč, Artur je odličan igrač, već je 36. na ATP rang listi. On je moj jako dobar drug, dugo ga već poznajem i radujem se našem duelu. Zaista je sjajno završiti sezonu ovakvim uspehom, naročito ako osvojim turnir. Srećan sam i zadovoljan plasmanom u finale, ali posao nije završen, želim još jednu pobedu – najavio je srpski as.

Veliko finale na programu je od 18.00, uz direktan prenos na našem portalu.

Teme:   Hamad Međedović, NextGen, Teniseri, Vesti