14/11/14 - 23:38h

Vavrinka preko Čilića do polufinala Masters Kupa!

 

Švajcarski teniser Stan Vavrinka savladao je u poslednjem kolu grupe B Završnog Mastersa u Londonu Hrvata Marina Čilića sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:3. Švajcarac je trijumfom protiv Čilića obezbedio plasman u polufinale, gde će za rivala imati sunarodnika Rodžera Federera.
[table id=1357 /]

Vavrinka je ostvario drugu pobedu u grupi, na kraju je ipak bio bolji od Čilića, koji je svoj nastup u Londonu završio sa tri poraza.

Švajcarski teniser je bolje otvorio duel i brejkom u četvrtom gemu, uspeo da povede sa 3:1. Do kraja seta, Vavrinka je sačuvao stečenu prednost i prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Uzvratio je hrvatski teniser u drugom setu, zaigrao je nešto bolje i rešio da stavi do znanja svima da nije zalutao na Završni Masters, da ima kvalitet i da nije slučajno osvojio US Open. Ponovo je jedan brejk bio dovoljan da se osvoji i set. Čilić je iskoristio jednu jedinu brejk priliku koja mu se ukazala u drugom delu igre, pa je sa 6:4 poravnao rezultat u setovima.

Na startu odlučujućeg seta videli smo po brejk na obe strane, da bi Vavrinka, pri rezultatu 3:3 prelomio meč i sa tri vezana gema, uz dva brejka, slavio plasman u polufinale.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Kei Nišikori od 15h.

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Marin Čilić, Masters, Masters u Londonu, Novak Đoković, Polufinale, Rang Lista, Stan Vavrinka, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Završni Masters


Komentari

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.