31/07/19 - 21:41h

VAŠINGTON: Miomir nakon preokreta u osmini finala!

Miomir Kecmanović se nakon preokreta plasirao u osminu finala ATP turnira u Vašingtonu!

M. Kecmanović367
P. U. Erber646

Source: Julian Finney/Getty Images AsiaPac

Trenutno 61. teniser sveta slavio je nad 38. na ATP listi, Pjer-Ur Erberom iz Francuske.

Miomir je bio bolji nakon dva sata i 23 minuta igre, rezultatom od 2:1 u setovima.

Na startu prvog seta Kecmanović je oduzeo servis 15. nosiocu na turniru. Francuz je nešto kasnije uspeo da vrati servis, da bi pred kraj seta napravio još jedan brejk i sa 6:3 dobio ovaj deo meča.

U drugom setu jedinu šansu za brejk imao je srpski teniser. Iskoristio ju je i njome, rezultatom od 6:4, došao do izjednačenja u setovima.

U poslednjoj deonicic susreta obojica su napravili po dva brejka, pa je duel rešen nakon produžetka u kome je sa 7:5 bolji bio Miomir.

On će se u osmini finala sastati sa Slovakom Norbertom Gombošom koji je eliminisano Adriana Manarina.

ATP turnir u Vašingtonu je iz serije 500 i igra se za nagradni fond od 2,046,340 dolara. Šampionu će pripasti ček na 365,390 dolara i 500 ATP poena. Za prvog nosioca postavljen je Grk Stefanos Cicipas, a trofej osvojen prošle godine neće braniti Saša Zverev.

Teme:   Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti