04/08/19 - 13:42h

VAŠINGTON: Kirjos spasio meč loptu i savladao Cicipasa, u finalu sa Medvedevim

Australijanac Nik Kirjos i Danil Medvedev iz Rusije boriće se za titulu na turniru ATP 500 u Vašingtonu.

Nik je u polufinalu savladao šestog tenisera sveta i prvog nosioca Stefanosa Cicipasa iz Grčke.

U duelu koji je trajao dva sata, 52. igrač svetske rang liste slavio je sa 2:1 u setovima.

U prvom setu Kirjos je napravio jedan brejk i ovaj deo meča završio sa 6:4 u gemovima. Na startu drugog seta odmah je napravio brejk, ali ga je Cicipas nešto kasnije vratio, a onda i ponovio da bi set pripao njemu rezultatom od 6:3. Odlučujuća deonica susreta bila je bez brejkova, pa je set završen u taj-brejku. Tu je Grk, na 6-5, imao meč loptu, ali ju je Nik spasio i ubrzo, rezultatom od 9:7, duel priveo kraju u svoju korist.

Za titulu će se boriti sa Danilom Medvedevim.

Rus je finale obezbedio pobedom nad Peterom Gojovčikom iz Nemačke.

Tokom celom duela Medvedev je bio ubedljiv. U prvom setu je napravio tri brejka, a pretrpeo jedan, da bi u drugom delu igre dva puta oduzeo servis protivniku i slavio sa 6:2, 6:2 nakon 56 minuta provedenih na terenu.

Teme:   Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti