28/03/16 - 01:13h

Uspeh karijere: Krstin do prve čelendžer titule!

Srpski teniser Peđa Krstin osvojio je svoju prvu titulu na čelendžeru u karijeri! On je u meksičkom gradu San Luis Potosiju do trofeja došao trijumfom u finalu nad protivnikom iz El Salvadora, Marsela Arevala, rezultatom 6:4, 6:2.

P. Krstin66
M. Areval42

Pedja Krstin

Mladi srpski teniser, 21 – godišnji Peđa Krstin, osvojio je prvi čelendžer u karijeri. Do prvog trofeja iz ove serije Peđa je stigao u Meksiku, na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara.

U finalu San Luis Potosija, Peđa Krstin je salvadao predstavnika El Salvadora Marsela Arevala sa 6:4, 6:2.
Nakon ovog trijumfa, srpskog tenisera očekuje veliki skok na ATP listi i plasman u 200 najboljih na svetu.
U dosadašnjom toku karijere, Krstin je osvojio 11 trofeja iz fjučers serije, dok je trofej u San Luis Potosiju njegov prvi iz čelendžer serije.

Krstin je prethodno u polufinalu savladao drugog nosioca, Španca Alberta Montanjesa 6:2, 6:4. Mladi Srbin je pre dve nedelje načinio zapažen uspeh i plasmanom u finale takmičenja u Puebli.

Uspešnom turnejom u Meksiku ovekovečenom trijumfom u San Luis Potosiju, Peđa Krstin je načinio najveći uspeh u dosadašnjem toku karijere.

Teme:   Peđa Krstin, Vesti