06/09/14 - 09:50h

USO: Serena rutinski do novog GS finala!

Amerikanka Serena Vilijams plasirala se u svoje osmo US open finale pobedivši Ruskinju Jekaterinu Makarovu u dva seta rezultatom 6:1, 6:3 posle samo jednog sata igre.

S. Vilijams66
J. Makarova13

Serena-Williams-US-Open-2014-img22559_668

Vilijamsova je bez većih problema, od prvog do poslednjeg poena imala potpunu kontrolu u meču, njena rivalka Jekaterina Makarova nije uspela da priredi još jedno iznenađenje i da napravi korak više i plasira se u finale. Ruskinja očigledno nije mogla da se nosi sa činjenicom da igra najvažniji meč u svojoj karijeri, protiv najbolje teniserke na svetu i da je ulog veliko finale US Opena.

U prvom setu vodila se izjednačena borba u prva tri gema, do rezultata 2:1, nakon toga usledila je furiozna serija Serene Vilijams od četiri vezana gema, uz dva brejka, pa je rezultat na semaforu bio 6:1 posle samo 26. minuta igre.

Serena je u istom, nezadrživom ritmu nastavila i u drugom setu, pa je uz dva oduzeta servisa povela sa nedostižnih 4:0, osvojivši 22 od ukupno 24 poslednja poena u tom periodu igre. Usledilo je malo opuštanje u igri američke teniserke, što je Ruskinja iskoristila da izbegne rezultatsku katastrofu. Uspela je da veže tri gema i da oduzme servis Vilijamsovoj u osmom gemu, ali to je bilo sve što je mogla da učini u ovom duelu. Amerikanka je odmah u narednom izvršila pritisak na servis Ruskinje, što je urodilo plodom, pa je sa 6:3 stigla do trijumfa i 22. Gren slem finala u karijeri.

Serena Vilijams će u finalu igrati protiv Dankinje Karoline Voznijacki i pokušati da osvoji svoj 18. Gren slem i šesti US open.

Teme:   Grend Slem, Polufinale, Rang Lista, Serena Vilijams, Teniserke, US Open, Vesti, WTA Rang Lista