06/09/14 - 21:22h

USO: Novak slab za Japanca, Kei ušao u finale i istoriju!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale US Opena. Bolji od našeg tenisera bio je Japanac Kei Nišikori rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 1:6, 7:6 (7:4), 6:3 i tako ušao u istoriji kao prvi teniser iz Japana u finalu Grend Slema. Kei će se u meču za titulu sastati sa boljim iz duela Federer – Čilić.

N. Đoković4663
K. Nišikori6176

Djokovic prvo mesto

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe tsrane, a onda je Japanac u trećem gemu oduzeo servis Novaku, da bi već u narednom gemu Srbin uzvratio i izjednačio na 2:2. U nastavku brejkova nije bilo do sedmog gema, kada je Kei Nišikori uspeo da napravi još jedan brejk, potom ga i materijlaizuje i stigne do velikih 5:3. U daljem toku seta teniser iz Japana nije dozvolio Đokoviću da se vrati u set i osvojio je prvi deo igre rezultatom 6:4.

Drugi set je, kao i prvi, počeo sigurnim servisima sa obe strane, pa je posle dva gema rezultat bio izjednačen – 1:1. Treći gem nam je doneo dobre servise Novaka Đokovića, a u četvrtom je Srbin oduzeo servis Japancu, stigao do velikih 3:1, a potom i potvrdio stečenu prednost za 4:1. U nastavku Novak je nastavio da dominira, došao je do još dve brejk prilike, ali je Japanac uspeo da dođe do izjednačenja, međutim Nole je dobio još jednu priliku za brejk, koju je iskoristio, povećao prednost na 5:1, a potom je materijalizovao za izjednačenje na 1:1 u setovima i konačnih 6:1 u drugom.

Treći period počeo je servisom Nišikorija koji je bio siguran, poveo sa 1:0, da bi Đoković u drugom gemu takođe bez teškoća došao do izjednačenja – 1:1. U trećem gemu viđena je velika borba, Srbin je imao nekoliko prilika za brejk, nije uspeo da ih iskoristi, pa je Japanac ponovo poveo u trećem setu, sada sa 2:1. U naredna dva gema ništa se nije promenilo, pa je Japanac vodio sa 3:2. Kei Nišikori je u nastavku uspeo da napravi brejk i dođe do rezultata 5:3 uz servis za 2:1 u setovima, ali je Novak dobio šansu za ribrejk, uspeo je da je iskoristi i smanji na 4:5, a potom i izedjanči rezultat na 5:5. U narednim gemovima brejkova nije bilo, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. U „trinaestom gemu“ bolje se snašao Kei, poveo na startu sa 4:0, potom je Nole smanjio na 4:5, ali je na kraju Japanac osovjio taj-brejk sa 7:4, za konačnih 7:6 u trećem setu.

Na početku četvrtog seta Kei Nišikori je nastavio sa dobrom igrom, lako je osvajao poene i napravio brejk već u prvom gemu, zatim ga i potvrdio za prednost od 2:0. U narednim gemovima nije se puno toga promenilo, pa je nakon četiri gema Japanac vodio sa 3:1. U nastavku seta nastavilo se po starom, pa je posle osam odigranih gemova teniser iz Japana vodio sa 5:3, a Nole servirao za ostanak u meču. Srbin nije uspeo da odservira na pravi način, Kei je imao dve meč lopte, prvu je uspeo da neutrališe Đoković, ali je Japanac iskoristio drugu i osvoji četvrti set rezultatom 6:3.

Kei Nišikori će se u ponedeljak, u finalu, sastati sa boljim iz duela Rodžer Federer – Marin Čilić.

Teme:   Grend Slem, Kei Nisikori, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti