22/08/14 - 21:21h

USO (kvalifikacije): Filip Krajinović u glavnom žrebu!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u glavni žreb poslednjeg Gren slema sezone US Opena. Srbin je u poseldnjem kolu kvalifikacija savladao Huana Ignasija Londera iz Argentine sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2, posle jednog sata i 23 minuta igre. Ime svog protivnika Krajinović će saznati naknadno.

F. Krajinović76
H. I. Londero 52

krajinovic2244487020140611200208

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a ni Srbin ni Argentinac nisu dozvoljavali brejk prilike. Posle tako konstantnih servisa očekivalo se da prvi deo igre bude rešen u taj-brejku, ali je Filip Krajinović uspeo da u dvanaestom gemu, posle izjednačenja 40:40, dođe do prvi brejk i set lopte, iskoristi je i osvoji prvi set rezultatom 7:5.

Koliko prvi set nije bio zanimljiv, toliko je drugi obilovao brejkovima. Sve je počelo u drugom gemu kada je Filip Krajinović napravio brejk za 2:0, ali je odmah u narednom Argentinac smanjio na 1:2. Međutim, to nije bilo sve, pa jeSrbin došao do 3:1 oduzetim servisom, da bi opet uzvratio Huan za 2:3, a Filip je opet napravio brejk, za 4:2. U naredna dva gema Srbin je prvo potvrdio stečenu prednost, a onda se još jednim brejkom plasirao u glavni žreb Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država, za konačnih 6:2 u drugom delu igre.

Filipu Krajinoviću je ovo prvi put da se plasirao u glavni žreb US Opena, a drugi put da je to učinio na nekom Gren slemu. Prethodno mu je to uspelo na Rolan Garosu 2012. godine, kada je eliminisan već u prvoj rundi.

Teme:   Filip Krajinović, Grend Slem, Kvalifikacije, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti