01/09/14 - 08:59h

USO: JJ razočarala kada se to nije očekivalo!

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u osmini finala US Opena. Srpkinja je poražena od Svajčarkinje Belinde Benčić rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:3. Benčić će se u narednom kolu, tj. u četvrtfinalu sastati sa Šuai Peng koja je takođe napravila veliko iznenađenje i eliminisala Lusi Safarovu, što samo pokazuje da je Jeleni žreb bio otvoren do polufinala, ali ona opet to nije uspela da iskoristi.

J. Janković63
B. Benčić76
Jelena Jankovic

Duel je počeo brejkom Jelene Janković, Švajcarkinja je uzvratila ribrejkom, a onda je Srpkinja opet napravila isti, materijalizovala ga i stekla prednost od 3:1. Jelena je steleni rezultat čuvala do desetog gema, kada je Belinda Benčić uspela da izjednači, ali je Srpkinja opet uspela da napravi brejk, povede sa 6:5 i servira za set, koji bi verovatno sve promenio. Međutim, JJ je opet dozvolila brejk protivnici, otišlo se u taj-brejk gde se bolje snašla Belinda, propustila dve set lopte, iskoristila treću i rešila “trinaesti gem” u svoju korsit rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Ovakav prvi set je u mnogome odredio dalji tok meča, ali je teniserka iz Srbije imala svojih šansi i u drugom delu igre. Set je počeo brejkom Belinde Benčić, a Jelena je uspela da vrati isti i izjednači na 1:1. U nastavku se nekoliko gemova igralo bez brejka, a onda je Švajcarkinja u petom oduzela servis Jankovićevoj za 3:2, da b u nastavku to isto učinila i u poslednjem, devetom, za konačnih 6:3 i plasman u četvrtfinale.

U borbi za polufinale teniserka iz Švajcarske će se sastati sa Kineskinjom Šuai Peng, koja je napravila takođe iznenađenje i sa 6:3, 6:4 eliminisala Lusi Safarovi uz Češke.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti