05/09/14 - 13:31h

USO: Federer posle velikog preokreta savladao Monfisa!

Rodžer Federer bio je na korak od eliminacije sa US Opena, ali je uspeo da stigne do polufinala pobedom nad Francuzom Gaelom Monfisom sa 4:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:2.

R. Federer43676
G. Monfis66452

Roger-Federer-img22682_668

Francuz je odigrao fenomenalno prva dva seta, da bi posle gubitka trećeg imao dve vezane meč lopte, ali ih je Švajcarac spasao i na kraju posle velikog preokreta trijumfovao nakon pet setova.

Monfis je u petom gemu prvog seta, iskoristio četvrtu brejk šansu za vođstvo od 3:2, da bi u narednom gemu sigurnim servisima potvrdio oduzet servis protivniku. Usledila su tri gema bez previše uzbuđenja, pa je Francuz drugu set loptu pretvorio u vođstvo u setovima.

Gael Monfis je sjajno otvorio i drugi set, osvojio je gem koji je bio izuzetno dug, Federer je propustio priliku da se već u narednom gemu vrati u rezultatski egal. U naredna četiri gema obojica su bila izuzetno sigurna, pa je francuski teniser duplirao prednos u setovima rezultatom 6:4.

Treći period igre Švajcarac je otvorio brejkom, ali se Monfis nije predao, pa je u četvrtom gemu iskoristio novi, neočekivan, pad Švajcarca za izjednačenje. Međutim, Federer odgovara već u sledećem gemu novim oduzetim servisom, a stečeni brejk sigurno čuva do samog kraja i uspeva bez izgubljenog poena da ostane u meču.

Nastavio je petostruki šampion US Opena u istom ritmu, a potvrda bolje igre stigla je već u trećem gemu četvrtog seta, kada posle velike borbe koristi treću brejk priliku i forhendom stiže do nove prednost. Ipak, usledio je novi pad u igri Federera, pa je Francuz u narednom gemu uzvratio. U desetom gemu Monfis nije uspeo da iskoristi dve prilike da okonča duel, pa je to Federer kaznio i u jedanaestom gemu stigao do brejka, a onda sigurnim gemom bez greške sa, 7:5, vratio u potpunosti u meč.

Federer bez ikakvih problema oduzima servis rivalu na startu odlučujućeg seta, a posle petog gema uspeo je i da duplira prednost i tako sa 6:2 izbori plasman u polufinale, gde će snage odmeriti sa Hrvatom Marinom Čilićem.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Gael Monfis, Grend Slem, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, US Open, Vesti, Četvrtfinale