26/08/24 - 19:39h

USO: Dženg preokrenula, Kasatkina i Vekić slavile u dva seta, Sakari predala

Sedma teniserka sveta Ćinven Dženg uspešno je započela takmičenje na US Openu.

Kineskinja je u prvom setu savladala domaću igračicu Amandu Anisimovu i to posle preokreta – 4:6, 6:4, 6:2.

U prvom setu Amerikanka je bila u prednosti sa ubedljivih 5:1, ali je Dženg uspela da vrati oba brejka i spasi tri set lopte. Na samom kraju seta Anisimova dolazi do nove brejk lopte i njome završava ovaj deo susreta u svoju korist.

U drugom setu kineskog teniserki bio je dovoljan brejk u petom gemu da izbori izjednačenje.

U trećem setu Dženg je tri puta napravila brejk, a Amanda je jednom ribrejkovala.

U drugoj rundi Ćinven će igrati sa Erikom Andrejevom koja je bila bolja od Jue Juan rezultatom 6:3, 7:6 (7).

Pobedu u dva seta zabeležila je 13. na WTA listi Darija Kasatkina.

Ona je slavila u duelu sa Žaklin Kristijan rezultatom 6:2, 6:4, a naredna rivalka biće joj pobednika susreta Stirns – Curenko.

U drugo kolo plasirala se i Hrvatica Dona Vekić koja je bila bolja od Kimberli Birel rezultatom 6:4, 6:4.

U sledećoj rundi Dona čeka Minen ili Freh.

Takmičenje je završila deveta na WTA listi Marija Sakari.

Ona je predala meč Jafan Vang posle izgubljenog prvog seta sa 2:6.

Sakari – Vang 0:1 predano

Teme:   Dona Vekić, Grend Slem, Marija Sakari, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti, Ćinven Dženg