02/09/14 - 11:28h

USO: Bušar poražena od Makarove!

Kanadska teniserka Judžini Bušar poražena je od Ruskinje Jekatarine Makarove u osmini finala US Opena rezultatom 7:6, 6:4 posle jednog sata i 44. minuta igre.

J. Bušar64
J. Makarova76

Bouchard,-US-Open-2014-img22516_668

Teniserke su bez većih problema osvojila uvodne gemove, da bi u trećem Makarova uspela da oduzme servis kanadskoj teniserki i povede sa 2:1. Ruskinja je držala prednost brejka sve do trenutka kada je servirala za set, pri rezultatu 5:4. Kanađanka je uspela da uhvati zadnji voz i da vrati rezultatsku ravnotežu. Set je, na kraju, odlučen u taj-brejku u kome je bolja bila Makarova rezultatom 7:2.

Bušar je imala zdravstvenih problema polovinom drugog seta, imala je vrtoglavicu usled velike vrućine i osećala je umor, pa je pri rezultatu 3:2 zatražila medicinski tajm-aut. Nakon što joj je ukazana pomoć, igra je nastavljena, a Makarova je već u narednom gemu uspela da oduzme servis mladoj kanadskoj teniserki i da povede sa 4:2. No, Bušar se nije predavala i uspeva da veže dva gema i stigne do izjednačenja. U dvanaestom gemu Makarova je stigla do nove tri vezane brejk lopte, prvu je uspela da iskoristi i stigne do velikog trijumfa i plasmana u četvrtfinale.

Makarova će u četvrtfinalu snage odmeriti protiv Beloruskinje Viktorije Azarenke, koja je posle velike borbe slomila otpor Srpkinje Aleksandre Krunić.

Teme:   Eužen Bušar, Grend Slem, Osminafinala, Rang Lista, Teniserke, US Open, Vesti, WTA Rang Lista