29/08/12 - 20:03h

US Open: Viktor stao na startu

Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je od Nemca Sedrik-Marsela Štebea sa 6:4, 6:4, 3:6, 6:2 u prvom kolu US opena. Jedino dobro u ovoj nesreći jeste što je Troicki i prošle godine ispao u prvom kolu, pa neće izgubiti bodove na ATP listi.

V. Troicki4462
S.M. Štebe6636
Viktor Troicki, Rolan Garos, 2009

Već na startu meča posle 1:1, Nemac pravi brejk i dolazi do 2:1, potom je materijalizovao svoj servis i otišao na 3:1 u ranoj fazi seta. Peti gem pripao je Troickom koji je bio siguran na svoj servis i izgubio samo jedan poen. U naredna dva gema nije bilo brejka, Nemac je bio lako uzeo svoj servis gem, dok se Viktor ponovo mučio, ali uspeo da sačuva servis i smanji prednost Štebea na 4:3. Poslednji gem u prvom setu pripao je nemačkom teniseru, koji je zahvaljujući brejku na početku meča dobio prvi set sa 6:4.

Do prvog brejka na meču Viktor je napokon stigao u četvrtom gemu drugog seta. Prvo je propustio dve vezane, zatim još jednu šansu, ali izborio se i za četvrtu koju je pretvorio u vođstvo od 3:1. Međutim, već u narednom gemu Viktor je ispustio prednost i Nemac je smanjio na 3:2. Do devetog gema nije bilo uzbuđenja, a onda Nemac pravi brejk i dobija i set rezultatom 6:4.

Viktor je sredinom četvrtog seta ponovo oduzeo servis Štebeu, ali ovoga puta nije popustio, dobio je i naredni gem i poveo je sa 5:2. Na kraju je treći set dobio naš teniser sa 6:3.

Četvrti set međutim Viktor nije iskoristio da se vrati u meč, te je Nemac lako došao do 6:2 i 3:1 u setovima.

Teme:   Grend Slem, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Viktor Troicki