28/08/13 - 09:21h

US Open: Vesna Dolonc eliminisana posle velike borbe

Srpska teniserka Vesna Dolonc izgubila je od Aleksandre Voznijak iz Kanade u prvom kolu US Opena rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:6. Aleksandra Voznijak će se u narednom kolu sastati sa Viktorijom Azarenkom iz Belorusije.

V. Dolonc56
A. Voznijak77
Vesna Dolonc

Meč je počeo bolje za našu teniserku, ali poštomje u prvom gemu Vesna propustila dve vezane brejk šanse to joj se ubrzo osvetilo, pošto je Kanađanka u četvrtom gemu napravila brejk i povela je sa 3:1. Nove šanse Vesna Dolonc propustila je u sedmom gemu, ponovo je imala dve vezane prilike, ali je Aleksandra Voznijak povela sa 5:2. U devetom gemu Vesna je propustila još jednu šansu, ali onda je napokon napravila brejk i smanjila je na 5:4, a potom i izjedančila – 5:5. Međutim, to nije bilo sve. U naredna dva gema bolja je bila Kanađankda iako je Vesna imala jednu priliku da povede. To kao da je preokrenulo situaciju u prvom setu i teniserka iz Kanade je osvojila prvi deo igre rezultatom 7:5.

U ranoj fazi drugog seta Vesna Dolonc je dva puta oduzimala servis rivalki, ali je protivnica oba puta napravila ribrejk – 3:3. Tu nije bio kraj, teniserke su razmenile još po jedan brejk, a onda je usledilo nekoliko mirnijih gemova i taj-brejk, koji je odlučivao o pobedniku drugog seta. U “trinaestom gemu” bolje je počela teniserka iz Srbije, povela sa 3:0, ali je onda šest poena osvojila Kanađanka i tako prelomila ovaj meč. Voznijak je iskoristila drugu meč loptu i slavila u taj-brejku rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u ovom setu.

Teme:   Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, US Open, Vesna Dolonc, Vesti