27/08/19 - 21:38h

US OPEN: Uspešan start Čilića, kraj za osmog i desetog nosioca

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u drugo kolo poslednjeg grend slema sezone.

Marin Cilic

On je na startu turnira nadigrao Martina Kližana iz Slovačke sa 3:0 posle nešto više od dva sata igre.

Odmah na početku prvog seta Martin je napravio brejk, Vodio je sa 3:1 kada je Hrvat napravio preokret i sa 6:3 slavio u ovom delu meča. U drugom setu Čilić je uz dva brejka prednosti bio bolji rezultatom od 6:2. U odlučujućoj deonici susreta nije bilo brejkova, pa je on završen u produžetku sa 8:6 za Čilića.

Njegov naredni protivnik biće pobednik duela između Filipa Krajinovića i Sedrika Marsela Štebe koji je upravo u toku i koji možete pratiti OVDE.

Iz daljeg takmičenja eliminisan je Grk Stefanos Cicipas.

Osmog nosicoca na turniru porazio je 43. teniser planete, Andrej Rubljev iz Rusije.

Njihov duel trajao je četiri sata, a Rubljev je slavio rezultatom od 3:1, po setovima 6:3, 7:6 (7:5), 6:7 (9:7), 7:5. U drugom kolu Rus će se sastati za Žilom Simonom iz Francuske.

Mikail Kukuškin iz Kazashtana bio je bolji od 10. igrača ATP liste, Španca Roberta Bautiste Aguta sa 3:2, po setovima 3:6, 6:1, 6:4, 3:6, 6:3, u meču koji je trajao tri sata i 18 minuta.

Za plasman u treće kolo Kazahstanac će se boriti sa Aleksejem Popirinom.

• Džonson – Kirjos

Teme:   Grend Slem, Marin Čilić, Roberto Bautista Agut, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti